НОВИНИ

4 травня 2023 року МБФ Lumos Foundation у співпраці зі Службою у справах дітей Житомирської обласної військової адміністрації та Житомирським обласним центром соціальних служб провели вебінар для керівників та спеціалістів служб у справах дітей громад Житомирської області з питань торгівлі людьми, зокрема дітьми під час війни в Україні.

Спеціаліст із захисту дітей Lumos Foundation Наталя Шигонська та експерт з питань захисту дітей Житомирського обласного центру соціальних служб Тетяна Піка представили проблемні питання в напрямку роботи з виявлення та подальшої допомоги постраждалим людям, зокрема дітям України, особливо під час війни.

Учасники вебінару отримали інформацію щодо чинників та ознак тогівлі дітьми, обговорили випадки торгівлі людьми та дітьми, що мали місце в Україні, отримали рекомендації щодо виявлення випадків торгівлі дітьми та реагування на них. Учасники тренінгу отримали навчальні матеріали, якими вони зможуть користуватися у своій діяльності.

________________________________________________________________

В умовах запровадження на території України воєнного стану через повномасштабне вторгнення російської федерації Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини продовжується здійснювати парламентський контроль за додержанням прав і свобод людини і громадянина, зокрема дітей.

З 24 лютого 2022 року Секретаріат Уповноваженого майже кожного дня отримує інформацію щодо загибелі та поранення українських дітей та реагує на всі звернення громадян з питань розшуку, повернення депортованих дітей.

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України мільйони сімей з дітьми були вимушені виїхати за межі країни, рятуючи своє життя. Такі сім’ї зіштовхуються з низкою проблем, тому вони потребують допомоги. Для надання допомоги сім’ям з дітьми за принципом “єдиного вікна”на базі Секретаріату Уповноваженого було створено 👉Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, куди кожен може звернутися особисто.

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

• роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію;

• отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території;

• встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон;

• заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;

• інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини

.📌Тут ви можете повідомити:

• про дитину, яка загубилася;

• про злочин, скоєний проти дитини;

• якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;

• якщо вам відомі факти депортації дитини;

• про примусову зміну громадянства та документів дитини;

• про інші порушення прав дитини під час війни.

📢В режимі онлайн: 0800-50-17-20 (безкоштовно) 044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону) hotline@ombudsman.gov.ua

📣В режимі офлайн під час особистого звернення:

понеділок – четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00

пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,

вихідні дні — субота, неділя

Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

Додатково надаємо консультації:через портал «Діти війни» — сайт: https://childrenofwar.gov.ua/

10 листопада, за ініціативи Служби у справах дітей Житомирської ОВА, у місті Новоград-Волинському в малій залі Будинку рад відбувся обласний семінар на тему: «Основні пріоритети регіональної політики у сфері охорони дитинства» для спеціалістів служб у справах дітей районної військової адміністрації, міських, селищних, сільських рад Новоград-Волинського району. Також участь у семінарі взяли начальник Новоград-Волинської районної військової адміністрації Іван Туровський та перший заступник начальника РВА Юрій Оханський. Семінар проходив під гаслом «Інтереси дітей є першочерговими, дії служб у справах дітей мають бути згідно з чинним законодавством, але в інтересах дітей».

Впродовж кількох годин учасники семінару обговорили основні аспекти, пов’язані з розвитком сімейних форм виховання, виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; тимчасовим влаштуванням дітей в умовах воєнного стану. Також говорили про надання статусу дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування, та влаштування таких дітей згідно з нормами чинного законодавства в сімейні форми виховання. Розвиток мережі прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей.

Крім цього, у ході семінару було обговорено зміни до нормативно-правових актів, якими керуються служби у справах дітей у роботі щодо захисту прав та законних інтересів дітей.

3 листопада, за ініціативи Служби у справах дітей Житомирської ОВА на базі Бердичівської районної військової адміністрації відбувся семінар для спеціалістів служб у справах дітей міських, селищних, сільських рад, які розташовані на території Бердичівського району. Тема семінару: «Основні пріоритети регіональної політики у сфері охорони дитинства».

Впродовж кількох годин на учасників семінару чекали виступи спеціалістів обласної служби. Основний меседж зустрічі – професіоналізм у роботі служб щодо належного захисту прав та законних інтересів дітей.

Заступник начальника Бердичівської РВА Катерина Вислоцька наголосила на необхідності проведення таких зустрічей, адже діти є майбутнім нашої держави. Тож дорослі мають працювати над тим, щоб забезпечити кожній дитині щасливе, а головне – безпечне дитинство.

Слід зазначити, що аналогічні семінари для служб у справах дітей міських, селищних, сільських рад планується провести на базі Житомирського, Коростенського, Новоград-Волинського районів.

21 грудня за участю голови Житомирської облдержадміністрації відкрито черговий дитячий будинок сімейного типу, придбаний за кошти субвенції з державного бюджету. В Тетерівській сільській територіальній громаді з’явився ще один ДБСТ. Родина Клімачових Світлани Броніславівни та Бориса Євгеновича до Дня Святого Миколая та зимових свят отримала новий та затишний будинок.

На вихованні у родини перебуває двоє власних та четверо дітей-вихованців. У планах подружжя – ще збільшити їх велику родину.

Впродовж 2021 року на території Житомирської області створено 12 дитячих будинків сімейного типу та 11 прийомних сімей, куди влаштовано 115 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

17 грудня в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради відбулося свято до дня Святого Миколая.

В урочистому заході взяли участь голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко та заступник голови Житомирської облдержадміністрації Юрій Денисовець, які привітали дітей теплими словами та побажали міцного здоров’я, успіхів у навчанні та житті. 

Вихованці закладу з нетерпінням чекали свята та ретельно готувалися до зустрічі. Діти виступили перед гостями з новорічною виставою, а ті, в свою чергу, привітали їх подарунками. 

Шановні колеги! Просимо звернути вашу увагу!

З 1 по 30 листопада 2021 року в Україні проводиться масштабна інформаційна кампанія “Місяць цифрової грамотності . Дана ініціатива реалізується в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації Дія.Цифрова освіта. Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність.
Просимо всіх долучитися до Місяця цифрової грамотності, а саме:
– Ознайомитися з платформами Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/ (для всього населення) та
Всеукраїнська Школа Онлайн – https://lms.e-school.net.ua/ (для
вчителів та школярів) та зареєструватися на
платформах.
– Переглянути освітні серіали, або ж скласти Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність).
Рекомендовані освітні серіали:

Сьогодні, 30 вересня, у Житомирській облдержадміністрації відбувся захід, приурочений до Дня усиновлення. До привітань долучилася заступниця голови ОДА Наталія Остапченко, яка від імені голови облдержадміністрації Віталія Бунечка та від себе особисто привітала усиновителів, опікунів, піклувальників, батьків-вихователів, прийомних батьків, що завітали на свято, та вручила подарунки. До привітань долучились студенти Житомирського фахового коледжу культури та мистецтв ім. І. Огієнка, які створили гарну атмосферу та подарували всім учасникам заходу чудовий настрій.

Дорогі діти, шановні батьки, колеги!

Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її або взявши у свою родину.

30 вересня, в день святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, ми щороку відзначаємо День усиновлення.

Імена святих символізують найкращі чесноти людей, що приймають в родини дітей, які за різних життєвих обставин втратили свою сім’ю.

Це свято життєвої мудрості і щирості, це свято розуміння, це свято великої душі та великого терпіння.

Щиро вітаємо усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення. Ви дали кожній дитині, яка зростає у Вашій сім’ї, найважливіше — щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

В області ведеться цілеспрямована робота з влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Вітаємо та висловлюємо щиру подяку в цей день своїм колегам — працівникам служб у справах дітей області та усім соціальним партнерам, громадським організаціям, які причетні до найважливішої місії, захисту прав дітей. В досягнутих результатах велика частка вашого серця, розуму, натхнення. Впевнені, що нам вистачить наполегливості, фаховості професійно провадити державну політику у сфері захисту прав дітей.

Висловлюємо велику вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у свою родину! І нехай разом з цим прекрасним моментом у ваших домівках назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя!

Віримо, що спільними зусиллями влади і громади ми досягнемо того, щоб кожна дитина мала родину. Чужих дітей не буває і кожен, хто має змогу, повинен зробити все необхідне для того, щоб діти зростали у любові.

Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя та злагоди.

Хай щедрість та милосердя ваших душ заради дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає Ваші серця!

З повагою

Служба у справах дітей Житомирської облдержадміністрації

З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей, 4 червня у Житомирі відбувся урочистий захід «Дитинство завжди разом з нами». Службою у справах дітей спільно з іншими структурними підрозділами Житомирської облдержадміністрації було організовано проведення різноманітних заходів для дітей. 

На свято до Житомира приїхали 500 дітей з різних куточків області: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах; діти загиблих Героїв Небесної Сотні; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти, батьки яких загинули, постраждали чи брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або Операції Об’єднаних сил.

У Шодуарівському парку м. Житомира для маленьких учасників свята провели демонстрацію техніки від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області та Головного управління Нацполіції в Житомирській області. Працювали розважальних локації: «Козацький табір», «Етюд племен» (художня локація), Майстер-клас «Краса і Літо» (зачіски, дизайн нігтів).

На літній естраді «Ракушка» відбувся гала-концерт дитячого телевізійного шоу «Талант є», організатором якого є благодійний фонд «Надія Є», який очолює Надія Юшкевич. 

У заходах взяли участь перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко та заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Градівський.

Перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко привітав дітей, побажав багато радощів, веселощів, гарних друзів та цікавих пригод. «Ніколи не переставайте мріяти та йти до своєї мети! Адже саме ви – майбутнє Житомирщини та всієї України», – наголосив Олег Дзюбенко.

За сумлінну працю із захисту законних прав та інтересів дітей Олег Дзюбенко вручив Подяки Житомирської обласної ради:

Мельник Людмилі Іванівні – начальнику служби у справах дітей Брусилівської селищної ради;

Остапчук Марії Олександрівні – начальнику служби у справах дітей Пулинської селищної ради;

Семеній Олені Іванівні – начальнику служби у справах дітей Хорошівської селищної ради.

Віктор Градівський привітав учасників заходу від імені голови облдержадміністрації зі святом, подякував організаторам та усім, хто приєднався до проведення заходу. Разом з тим, за сумлінну роботу із захисту законних прав та інтересів дітей, високий професіоналізм та з нагоди святкування Дня захисту дітей нагородив почесними грамотами Житомирської обласної державної адміністрації: 

 Лісовську Наталію Миколаївну – провідного спеціаліста відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей Служби у справах дітей Житомирської  обласної державної адміністрації;

Черниш Марину Василівну – головного спеціаліста служби у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області;

Рогулько Аліну Анатоліївну – головного спеціаліста служби у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації Житомирської області.

Наприкінці заходу всі запрошені діти отримали солодкі подарунки, відвідали атракціони та взяли участь у пізнавально-екскурсійній програмі по набережній річки Тетерів.

previous arrow
next arrow
Slider

Служба у справах дітей Житомирської облдержадміністрації вітає з Міжнародним днем захисту дітей!

Щороку 1 червня в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни! Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників, працівників служб у справах дітей. Саме заради здійснення всіх дитячих мрій та сподівань, заради їхнього щастя дорослі готові долати всі труднощі і перешкоди.

Щиро бажаємо дорогим нашим маленьким друзям, їх батькам, бабусям і дідусям, працівникам служб у справах дітей миру, міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку. Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

  

21 квітня працівниками Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Тетяною Шульгою та Аллою Добровінською відвідано Службу у справах дітей Глибочицької сільської ради та надано методичну допомогу з питання організації роботи щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та з інших питань профілактичної роботи. 

Возможно, это изображение (1 человек и стоит)
Нет описания фото.

20 квітня Службою у справах дітей Житомирської облдержадміністрації проведено вебінар на тему :” Організація та проведення профілактичних заходів (рейдів)”. У вебінарі взяли участь начальники та спеціалісти служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад.

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (2 человека и экран)

15 квітня з метою надання методичної допомоги щодо організації роботи влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, здійснення контролю за станом їх утримання, спеціалістами Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Лілією Корчемною та Наталією Лісовською було відвідано Службу у справах дітей Попільнянської селищної ради.

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят и в помещении)

14 квітня працівниками Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Тетяною Шульгою та Аллою Добровінською відвідано Службу у справах дітей Любарської селищної ради та надано методичну допомогу в організації роботи щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та з інших питань профілактичної роботи.

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят и в помещении)

13 квітня з метою надання методичної допомоги щодо організації роботи влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, здійснення контролю за станом їх утримання, спеціалістом Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Людмилою Блащук було відвідано Службу у справах дітей Андрушівської міської ради.

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и в помещении)

30 березня, за організації Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації відбувся вебінар для начальників служб у справах дітей області на тему: “Соціальна карта громади з питань захисту прав дітей і соціальних послуг”. Під час вебінару розглянуто питання заповнення розділів Соціальної карти громади, які належать до компетенції служб у справах дітей.

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (в помещении)

26 березня за організації Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації відбувся вебінар для спеціалістів служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, територіальних громад з питання здійснення контролю за станом утримання дітей в сім’ях громадян та організація прийому звітної інформації за І квартал 2021 року.Відкрила вебінар начальник обласної служби Наталія Пилипчук, яка висвітлила наступні питання:- реалізації права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання – усиновлення, влаштування під опіку, піклування, в прийомі сім’ї, дитячі будинки сімейного типу- забезпечення захисту та моніторинг за станом утримання, виховання дітей, які повернулися із закладів інституційного догляду.Начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей Людмила Пастушнеко роз’яснила алгоритм формування звітної інформації щодо обліку та соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.Головний спеціаліст відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення Тетяна Шульга в свою чергу розповіла про організацію прийому звітної інформації щодо обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.Наприкінці вебінару учасники заходу мали змогу поставити запитання та отримати на них відповіді.

Возможно, это изображение (один или несколько человек и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек)
Возможно, это изображение (3 человека и экран)

З 17 по 19 березня 2021 року Житомирським обласним Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводяться онлайн-заняття для спеціалістів служб у справах дітей з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування міських, селищних, сільських рад на тему : “Забезпечення та захист прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування”.17 березня відкрила навчання начальник Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Наталія ПИЛИПЧУК.В перший день занять начальником відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей Людмилою ПАСТУШЕНКО розглянуто питання етапів та механізмів роботи служби у справах дітей по забезпеченню соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також обговорено питання забезпечення житлових та майнових прав зазначеної категорії дітей.18 березня пройшов другий день навчання. Цього дня головні спеціалісти відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей Лілія КОРЧЕМНА та Людмила БЛАЩУК провели практичні заняття щодо влаштування дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї опікунів, піклувальників, прийомі сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, здійснення контролю за станом їх утримання та щодо організації роботи служб у справах дітей дітей міських, селищних, сільських рад із кандидатами в усиновлювачі. Контроль за станом утримання дітей в сім’ях усиновлювачів.Людмила ПАСТУШЕНКО провела заняття, на якому розглянула питання підготовки рішень виконавчого комітету міської, селищної, сільської ради щодо забезпечення та захисту прав дітей.

Возможно, это изображение (в помещении и офис)
Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек, сидит, в помещении и офис)
Возможно, это изображение в мультипликационном стиле (2 человека и текст)
Возможно, это изображение (1 человек)
Нет описания фото.

11 березня Службою у справах дітей облдержадміністрації проведено вебінар з начальниками та спеціалістами служб у справах дітей міських, селищних, сільських рад щодо ведення обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, утворення міждисциплінарних команд для вжиття заходів соціального захисту дітей зазначеної категорії.

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек и экран)
Возможно, это изображение (2 человека)

09 березня працівником Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Аллою Добровінською проведено рейд на територію Городоцької селищної ради та надано методичну допомогу в організації роботи Служби у справах дітей Городоцької селищної ради щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та з інших питань профілактичної роботи.

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и в помещении)

05 березня Службою у справах дітей облдержадміністрації проведено вебінар з начальниками служб у справах дітей міських, селищних, сільських рад щодо організаційного забезпечення діяльності служб у справах дітей області

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди сидят и в помещении)

03 березня Службою у справах дітей облдержадміністрації та відділом ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області проведено оперативну нараду з питання протидії загибелі дітей внаслідок самоушкоджень, суїцидів

Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди стоят, люди сидят и в помещении)

02 березня працівниками Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Аллою Добровінською та Тетяною Шульгою проведено рейд на територію Пулинської селищної ради та надано методичну допомогу в організації роботи Служби у справах дітей Пулинської селищної ради щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та з інших питань профілактичної роботи.

Возможно, это изображение (1 человек и стоит)

З метою надання методичної допомоги, 25 лютого, працівниками Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Людмилою Пастушенко, Людмилою Блащук та Лілією Корчемною, проведено рейд на територію Чуднівської міської ради та вивчено питання :”Здійснення Службою у справах дітей Чуднівської міської ради контролю за станом утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях громадян”.За результатами перевірки надано відповідні консультації та методичні рекомендації

Возможно, это изображение (2 человека и в помещении)
Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят, люди сидят, офис и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)
Возможно, это изображение (один или несколько человек и в помещении)

З метою надання методичної допомоги, 24 лютого, працівником Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Аллою Добровінською проведено рейд на територію Чоповицької селищної ради та вивчено питання :”Організація роботи Служби у справах дітей Чоповицької селищної ради щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та з інших питань профілактичної роботи”.За результатами перевірки надано відповідні консультації та методичні рекомендації

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)

4 лютого відбулась нарада Національної сервісної соціальної служби України з начальниками служб у справах дітей облдержадміністрацій, під час якої обговорювалися питання розбудови мережі служб у справах дітей в територіальних громадах області, передачі їм особових справ підоблікових категорій дітей, забезпечення їх повноцінного функціонування. Саме ці служби мають забезпечити захист прав дітей громади, зворотнього шляху немає.Дякуємо всім головам територіальних громад, які створили служби та забезпечили їх повноцінне функціонування.

Возможно, это изображение (в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек, экран, ноутбук и в помещении)

З метою надання методичної допомоги, 23 лютого, працівниками Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Людмилою Пастушенко та Лілією Корчемною, проведено рейд на територію Пулинської селищної ради та вивчено питання :”Здійснення Службою у справах дітей Пулинської селищної ради контролю за станом утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях громадян”.За результатами перевірки надано відповідні консультації та методичні рекомендації

Возможно, это изображение (2 человека и в помещении)
Возможно, это изображение (один или несколько человек и в помещении)

Сьогодні, 18 лютого, з метою обговорення проблемних питань у сфері гендерної політики, запобіганні та протидії домашньому насильству, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віктора ГРАДІВСЬКОГО відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству У засіданні взяла участь член Координаційної ради, заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення Алла ДОБРОВІНСЬКА

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)

17 грудня голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко та заступник голови облдержадміністрації Віра Рогова відвідали дитячий будинок сімейного типу у м. Бердичеві. На щастя, семеро дітей — Олександр, Богдан, Юлія, Владислав, Ілья, Варвара та Валерія вже отримали тут батьківське тепло та матусину турботу.

 Користуючись нагодою Віталій Бунечко із задоволенням виконав їх побажання та подарував від Святого Миколая те, чого бажалося малечі на початку зимових свят. «Маю велику надію, що діти у родині Світлани та Олександра Вдовиченків отримають те тепло, якого так довго чекали, а приклад батьків вихователів наслідуватимуть усі небайдужі, хто відчуває у себе в серці можливість охопити турботою ще одного чи кількох маленьких українців» – зазначив Віталій Бунечко.

Гості оглянули, як облаштувалися діти та їх батьки у великому та комфортному будинку, який було придбано за кошти субвенції з державного бюджету.

На сьогодні на Житомирщині діє 56 дитячих будинків сімейного типу та 161 прийомна сім’я. Впродовж цього року було створено 16 дитячих будинків сімейного типу в Баранівському, Бердичівському, Коростенському, Коростишівському, Пулинському, Хорошівському, Черняхівському районах, Овруцькій та Чуднівській територіальних громадах, Бердичеві, Житомирі, а також 17 прийомних сімей. Влаштовано понад 130 дітей.

Зокрема, за рахунок субвенції з державного бюджету придбано 5 житлових будинків та проведено реконструкцію 1 житлового приміщення для дитячих будинків сімейного типу.

11 грудня в облдержадміністрації відбувся вебінар з головами територіальних громад області на тему: “Реалізація моніторингу догляду за дітьми на місцевому рівні”Метою зазначеного вебінару є надання методичної допомоги у процесі моніторингу дітей, надання послуг для підтримки сімей з дітьми на рівні територіальних громад області.Під час вебінару наголошено на необхідності створення служб у справах дітей у кожній територіальній громаді, введенні посад фахівців соціальної роботи, надання сім’ям з дітьми комплексу соціальних, освітніх, медичних послуг, розроблення місцевих програм забезпечення та захисту прав дітей.

Забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні є одним з пріоритетних напрямків діяльності в області. 10 грудня 2020 року за участю голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, його заступників Віри Рогової та Віктора Градівського відкрито дитячий будинок сімейного типу в Овруцькій ОТГ.

У зв’язку з тим, що наявні діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, в інтернатних закладах, а також в суді перебувають на розгляді справи щодо позбавлення батьківських прав батьків, виникла потреба у створенні дитячого будинку сімейного типу. З цією метою було вирішено реконструювати приміщення бувшого дитячого садочку. Рішенням регіональної Комісії було виділено кошти субвенції з державного бюджету у сумі 1 млн 480 тис. грн.

Після проведення відповідних робіт по реконструкції приміщення під дитячий будинок сімейного типу за кошти Овруцької міської ради його облаштовано для проживання сім’ї з дітьми.

Рішенням виконкому Овруцької міської ради на базі родини Демидчуків Олега та Олени створено дитячий будинок сімейного типу та влаштовано дітей, позбавлених батьківського піклування. В подальшому планується поповнення ДБСТ ще дітьми.

Довідково. У 2020 році збільшився відсоток дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих у сімейні форми виховання та становить 93,3 %. Зокрема, розширено мережу дитячих будинків сімейного типу.

На сьогодні в регіоні діє 56 дитячих будинків сімейного типу та 161 прийомна сім’я. Всього в зазначених формах виховання виховується 654 дитини.

Впродовж 11 місяців 2020 року було створено 16 дитячих будинків сімейного типу в Баранівському, Бердичівському, Коростенському (2), Коростишівському, Пулинському (4), Хорошівському, Черняхівському (2) районах, Овруцькій та Чуднівській ОТГ, м.Бердичеві, м.Житомирі, а також 16 прийомних сімей в Андрушівському, Ємільчинському, Лугинському, Любарському, Овруцькому, Олевському, Пулинському (4), Хорошівському районах, м.Коростені, Баранівській (2) та Овруцькій ОТГ. Всього влаштовано 130 дітей.

Зокрема, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету придбано 5 житлових будинків та проведено реконструкцію 1 житлового приміщення для дитячих будинків сімейного типу, а також виділено грошову компенсацію для 42 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на придбання житла.

На Житомирщині розпочався обласний етап Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», який проходитиме з 25 листопада по 10 грудня.

Головною метою акції є:

привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Ключові дати акції:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня – Міжнародний день волонтера

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини

З цієї нагоди було проведено пресконференцію, в якій взяли участь представники департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області, обласного центру соціальних служб, а також заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Добровінська.

24 листопада 2020 року Асоціація міст України спільно з Міністерством соціальної політики України провела вебінар для громад-членів АМУ на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення з 2021 року». Захід організований в рамках проєкту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Серед інших питань представник Міністерства соціальної політики України Любов Солодухіна акцентувала увагу на збереженні наявного кадрового потенціалу існуючих служб у справах дітей та сприянні утворенню служб у справах дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях – об’єднаних територіальних громадах.

“Служби у справах дітей це унікальні структурні підрозділи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які наділені повноваженнями приймати ряд серйозних рішень з питань забезпечення та захисту прав дітей. Вони є координаторами всіх суб’єктів, дотичних до вирішення проблем дитини, мають контролюючі функції. Без служб у справах дітей діти ризикують залишитись без захисту, надання їм певних державних гарантій. Питання створення служб у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах це вимога чинного законодавства, оскільки громади зможуть в повній мірі реалізувати свої повноваження саме завдяки службі у справах дітей”

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини у річницю ухвалення Конвенції про права дитини.

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати відзначення Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей усього світу.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини, яку ратифікували 193 країни.

Основна ідея Конвенції – найкраще забезпечення інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

Представник Генерального Секретаріату Ради Європи закликав усі держави-члени вжити ефективних заходів для захисту прав дитини, гарантованих багатьма конвенціями Ради Європи. Також Рада Європи цього дня закликала заборонити фізичні покарання у сім’ї. Тоді, коли майже всі європейські країни заборонили використовувати фізичні покарання для дітей у школах й інших дитячих закладах, насильство в сім’ї залишається поширеним.

Саме тому 20 листопада в багатьох країнах світу відзначають свято дитячої радості, благополуччя, світового взаєморозуміння і братерства.

Тож вітаємо зі Всесвітнім днем дитини! Бажаємо всім дітям зустрічати кожен день з посмішкою і гарним настроєм, щоб кожна мить дитинства була наповнена щастям, радістю і чудесами!

З нагоди відзначення 31-ої річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини, 20 листопада в онлайн-форматі відбулось розширене засідання Координаційної ради з питань дотримання прав дитини та сім’ї.

На засіданні розглянуто наступні питання:

– забезпечення прав дітей в умовах збройного конфлікту (за результатами моніторингових візитів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини);

– захист прав дітей в умовах запровадження карантину, спричиненого гострою інфекційною хворобою COVID-19.

У роботі взяли участь т.в.о. начальника Служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації Наталія Пилипчук, заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення Алла Добровінська та головний спеціаліст Тетяна Шульга.

03 листопада, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася Всеукраїнська нарада з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей, зокрема щодо забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання.

У режимі онлайн участь у нараді від Житомирської ОДА взяли заступниці голови облдержадміністрації Віра Рогова та Наталія Остапченко, в.о. начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Добровінська та представники структурних підрозділів, які опікуються дітьми.

Під час наради було розглянуто низку важливих питань, зокрема створення служб у справах дітей на рівні громад та районів у зв’язку з ліквідацією районних державних адміністрацій у їх нинішньому вигляді у процесі децентралізації. Збереження чисельності та запобігання скороченню працівників обласних і районних адміністрацій, які займаються захистом прав дітей.

До всеукраїнської наради також долучилася Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, яка наголосила, що місцева влада має розробити свої соціальні програми та виділяти кошти для забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба підтримав пропозицію Міністра соціальної політики щодо необхідності запровадження перехідного періоду щонайменше на один рік із збереженням усіх працівників служби у справах дітей районного рівня, доки держава не гарантує передачу виконання усіх цих функцій на місцевому рівні. Крім цього, він додав, що потрібно усіма зусиллями підтримувати та розвивати дитячі будинки сімейного типу, адже соціалізація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, гарантує їх щасливе майбутнє.

З 2 по 4 листопада проходить навчання спеціалістів служб у справах дітей з питань профілактичної роботи сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад за спеціальною короткостроковою програмою «Перспективи роботи з дітьми». В ході навчання заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей обласної державної адміністрації Алла ДОБРОВІНСЬКА та головний спеціаліст відділу Тетяна ШУЛЬГА спільно із слухачами розглянули питання:

  • Взаємодія служб у справах дітей області із закладами соціального захисту дітей щодо здійснення соціального захисту вихованців закладів.
  • Розвиток альтернативних форм влаштування дитини в об’єднаній територіальній громаді.
  • Захист прав дітей громади на сімейне виховання в умовах проведення ІІ етапу реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.
  • Деякі питання провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини.
  • Забезпечення захисту прав і свобод внутрішньо переміщених дітей.
  • Профілактичні рейди, як превентивні заходи із запобігання дитячій бездоглядності.
  • Профілактика правопорушень серед дітей, попередження негативних проявів у дитячому середовищі.
  • Робота служб у справах дітей об’єднаних територіальних громад щодо забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
  • Координація службами у справах дітей заходів щодо запобігання жорстокому поводженню, протидії торгівлі дітьми,  соціальний захист постраждалих дітей. 

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн (David Writing. Covid-19: Expectations and Effects on children online/. June 2020) в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилася вдвічі. Нажаль в Україні такі випадки теж почасішали.

Беручи до уваги дану інформацію та з метою профілактики та захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації, представляємоо вашій увазі відеоролик STOP SEXTING, що носить соціально значимий, некомерційний характер

З метою профілактики та захисту дітей від фізчного та психологічного насильства, профілактики “Синдрому струшеної дитини” пропонуємо до перегляду відеоролик

________________________________________________________

Сьогодні, 30 вересня, у Житомирській облдержадміністрації відбувся захід, приурочений до Дня усиновлення. До привітань долучилася заступниця голови ОДА Наталія Остапченко, яка від імені голови облдержадміністрації Віталія Бунечка та від себе особисто привітала усиновителів, опікунів, піклувальників, батьків-вихователів, прийомних батьків, що завітали на свято, та вручила подарунки. Своїм багаторічним досвідом виховання дітей поділилось подружжя Чернухи Сергія Анатолійовича та Юлії Йосипівни. До привітань долучились студенти Житомирського фахового коледжу культури та мистецтв ім. І. Огієнка, які створили гарну атмосферу та подарували всім учасникам заходу чудовий настрій

30 вересня ми щороку відзначаємо День усиновлення! Це свято життєвої мудрості і щирості, це свято розуміння, це свято великої душі та терпіння.

Мама і тато – два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її, прийнявши її у сім’ю на виховання.

Щиро вітаємо усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги. Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

Мабуть не даремно цей день співпадає з великим православним святом Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Нехай християнські святі стануть надійними супутниками у житті кожної родини, а особливо в сім’ях, які стали для дітей новою надією і захистом.

За кожним святом і навіть невеликими досягненнями стоїть щоденна, кропітка і відповідальна робота працівників державних органів, служб у справах дітей, закладів, громадських та благодійних організацій. В цей день слова вдячності всім тим людям, чия наполеглива праця та активна суспільна позиція допомагає розв’язати проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Доброта і любов ― головне, в чому відчувають потребу діти ― наша надія і наше майбутнє. Тож нехай кожна дитина має родину, в якій зможе бути щасливою!

Щороку на території області проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

Зазначений захід спрямований на виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності; надання дітям з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону.

Не став виключенням і 2020/2021 навчальний рік.

На виконання листа Міністерства соціальної політики України
від 26.08.2020 № 12057/0/2-20/29 «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» службою у справах дітей облдержадміністрації видано наказ від 28.08.2020 № 35-ОД, яким передбачено організацію відповідної роботи службами у справах дітей області.

Ще до початку навчального року службами  у справах дітей спільно з соціальними партнерами проведено обстеження умов проживання сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, вживалися заходи щодо надання дітям з цих сімей адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону.

За результатами І етапу Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» виявлено 27 дітей, які не приступили до занять. Впродовж першого тижня вересня 4 дитини повернуто на навчання, за станом на 16 вересня 2020 року 23 дитини залишилися невлаштованими на навчання.

Основною причиною, за якою діти несвоєчасно приступають до навчання є неналежне виконання батьками своїх батьківських обов’язків.

________________________________________________________________

01.07.2020 пройшов спільний вебінар служби у справах дітей облдержадміністрації, Житомирського обласного центру соціальних служб та міжнародної неурядової благодійної організації «Lumos» для спеціалістів відповідних підрозділів на місцевому рівні на тему: «Співпраця суб’єктів соціальної роботи щодо забезпечення права дітей на виховання в сім’ї».

Під час вебінару розглянули такі питання:

  • надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Організація підбору кандидатів у сімейні форми виховання та патронат (доповідач – заступник директора-начальник відділу організаційно-правової роботи Житомирського обласного центру соціальних служб Тетяна Піка);
  • створення безпечного та повноцінного розвитку кожної дитини в сім’ї або умовах наближених до сімейних (доповідач – т.в.о. директора служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук);
  • співпраця Благодійного фонду LUMOS з органами опіки та піклування щодо забезпечення права дитини на виховання в сім’ї (доповідач – координатор БФ LUMOS у Житомирській області Наталя Шигонська).

З метою вдосконалення взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та територіальних органів Національної поліції України щодо забезпечення безпеки та соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема тих, які зазнали жорстокого поводження, сьогодні, 30 червня, відбулася селекторна нарада за участю керівництва Мінсоцполітики, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України, заступників голів облдержадміністрацій, до повноважень яких належать питання забезпечення прав дітей, керівників регіональних служб у справах дітей.

У нараді взяли участь т.в.о. начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук та заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства Служби Алла Добровінська

25 та 26 червня головний спеціаліст Служби у справах дітей облдержадміністрації Лілія Корчемна взяла участь в навчанні І та ІІ групи кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі, яке проводиться на базі Житомирського обласного центру соціальних служб.

Під час роботи проведено інтеактивну бесіду щодо законодавчих засад соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також роз’яснено обсяг повноважень, права та обов’язки прийомних батьків, батьків – вихователів, процедуру здійснення взаємодобору кандидатів та дітей, які потребують влаштування.

Відповідно до спільного листа Міністерства соціальної політики України та Національної поліції України від 01.06.2020 №7828/0/2-20/57 щодо організації конструктивної взаємодії територіальних органів (підрозділів) поліції зі спеціалістами служб у справах дітей, центрів соціальних служб, фахівців із соціальної роботи з питань безпеки дітей, особливо в умовах карантинних обмежень, спричинених поширенням коронавірусної інфекції в області проведено відповідну роботу.

23.06.2020 проведено спільний обласний (за участю служби у справах дітей облдержадміністрації, Житомирського обласного центру соціальних служб, відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області) вебінар на тему: «Про забезпечення виконання Плану спільних дій щодо організації безпечного середовища для дітей»для спеціалістів відповідних підрозділів на місцевому рівні.

Узгоджено і спільно поставлено конкретні задачі щодо оперативної взаємодії в забезпеченні безпеки підростаючого покоління є своєчасне виявлення дітей, які потребують допомоги, та екстреного втручання, затвердження Плану спільних дій Суб’єктів взаємодії щодо захисту дітей від жорстокого поводження, здійснення інших заходів щодо забезпечення їхньої безпеки.

 В області між обласними структурами: службою у справах дітей  облдержадміністрації, управлінням освіти  і науки облдержадміністрації, Житомирським обласним центром соціальних служб, відділом ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області підписаний, затверджений 27.04.2020 «Порядок взаємоінформування щодо дітей, які перебувають у складаних життєвих обставинах, схильні до вчинення правопорушень, є потерпілими від кримінальних правопорушень, перебувають на обліках органів та служб у справах дітей».

Також розглянуто питання дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності: в побуті, на воді, пожежної безпеки, кібербезпеки тощо, особливо у літній період; профілактики скоєння дітьми суїцидів, попередження загибелі дітей від нещасних випадків.

Службою у справах дітей облдержадміністрації організовано роботу служб у справах дітей області, направлено до виконання наказ «Про проведення профілактичних заходів під час літніх канікул».

 25.06.2020 та 26.06.2020 проведено профілактичні заходи в м. Житомирі (Соколовський та Богунський кар’єри) щодо попередження загибелі та травмування дітей, безпечного поводження дітей на воді, відповідального батьківства тощо за участю представників: служби у справах дітей облдержадміністрації, відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області, управління ДСНС в Житомирській області. Подібні профілактичні відпрацювання проводяться місцевими підрозділами вказаних служб по всій області.

4 червня 2020 року відбулась онлайн-наради за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, експертки з ДІ-реформи Ксенії Зубрій, заступниці голови ОДА Віри Рогової, т.в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталії Пилипчук, голів РДА, ОТГ і міст області та регіональних представників фонду Lumos, на якій обговорювалось питання забезпечення прав та інтересів дітей Житомирської області. Зокрема Віра Рогова наголосила, що пріоритетними напрямками у роботі для всієї соціальної сфери області є розвиток сімейних форм виховання та усиновлення.

1 червня 2020 року у кожному районі, місті, об’єднаній територіальній громаді завдяки зусиллям органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських та благодійних організацій відбулися різноманітні святкові заходи.

На свято до вихованців КУ «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради завітав голова обласної державної адміністрації Віталій БУНЕЧКО, який привітав дітей та кожному вручив подарунки. На сьогодні у закладі перебуває 46 дітей, які залишились без батьківського піклування.

Керівники районів, міст, об’єднаних територіальних громад провели зустрічі та відвідали дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, а також дітей соціально незахищених категорій. Подарунки, продуктові та гуманітарні набори отримали близько 3,5 тис. дітей, а також надано матеріальну допомогу на суму майже 70,0 тис. грн.

Батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу родини Щавлінських з м. Новоград-Волинського отримали від міської ради сертифікати на ноутбук і холодильник, а також сертифікат на суму 5,0 тис. грн для придбання телевізора.

Продуктові набори дітям м. Житомира надані Посольством Ізраїлю разом із лідерами Єврейської спільноти та Почесним Консулом Ізраїлю у Західних регіонах України паном Олегом Вишняковим.

Діти м. Бердичева та Бердичівського району отримали продуктові набори від Фонду LUMOS.

Проведено благодійні акції за участюБФ «Фундація Волонтери Без Кордонів», БО «Місія Відродження», БО «Допомога дітям Чорнобиля», ГО «Вітер Надії і Любові», БО «Єлеон», ГО «Сім’я і здоровий спосіб життя», ГО «АвтоЄвросила», групи «Зроби світ добрішим» та інших організацій.

Проводилися конкурси малюнків, квести, спортивні змагання, майстер-класи, пізнавально-ігрові розваги та багато іншого, в тому числі і в он-лайн режимі.

Шановні колеги!

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей.

Турбота про кожну дитину, захист її прав, створення гідних умов для її повноцінного розвитку – обов’язок усіх дорослих. Тому саме захист прав дитини є одним з пріоритетних напрямків нашої роботи. Ми підтримуємо дітей, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, а також в державних закладах, намагаємося формувати в них почуття приналежності до єдиної родини українців.

Висловлюємо слова щирої вдячності Вам, хто своєю працею сприяє становленню юного покоління, хто захищає права дітей, забезпечує їх сімейне виховання.

Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним, захищати дітей від гіркоти ранніх розчарувань, оточувати їх турботою і увагою, особливо тих, які залишилися без батьківського піклування, зігрівати їх родинним теплом і любов’ю – наш святий обов’язок.

Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добробуту, здійснення задумів та мрій. Нехай щедрість та милосердя примножуються з кожним днем заради дітей, заради майбутнього України. Зі святом вас! 

Дорогі друзі!

Щороку 1 червня ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей всіх дітей, забезпечити їм належний рівень виховання і дотримання прав дитинства, адже не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування, любов та тепло рідних сердець.

Не має сумнівів, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління мешканців області.

Бажаємо вам, дорогі юні друзі, міцного здоров’я, щастя, добра, миру. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

Служба у справах дітей облдержадміністрації

Служба у справах дітей Житомирської облдержадміністрації розпочала ряд навчальних вебінарів для спеціалістів служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад області.

Сьогодні 30 квітня спільно із представниками Міжнародного благодійного фонду Lumos в Житомирській області Наталією Шигонською та Олександром Янком, за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, проведено вебінар на тему: «Забезпечення прав дітей, що повернулись із інтернатних закладів, та дітей, що перебувають в альтернативному догляді, у період пандемії COVID-19».

У вебінарі взяли участь представники всіх 44 служб у справах дітей області: 23 ССД райдержадміністрацій, 3 ССД міських рад, 18 ССД об’єднаних територіальних громад.

Під час вебінару було розглянуто наступні питання:

  • Алгоритм дій щодо організації моніторингу сімей з дітьми, що повернулись із інтернатних закладів, та дітей, що перебувають в альтернативному сімейному догляді у період пандемії
  • Взаємодія служб у справах дітей із суб’єктами моніторингу  щодо дітей  в умовах карантину

З метою підготовки спеціалістів, членів робочих комісій для проведення моніторингу дотримання прав та інтересів дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду та виховання дітей області, 25 -26 лютого в м. Житомирі за підтримки Житомирської обласної державної адміністрації проводиться тренінг на тему: «Комплексне оцінювання інтернатних закладів», організований за сприяння Міжнародного благодійного фонду Lumos та співпраці з офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини. Мета тренінгу опрацювати методологію комплексного оцінювання закладів, в яких перебувають діти. До участі у заході запрошені медичні та педагогічні працівники, психологи, представники служб у справах дітей, фахівці із соціальної роботи Житомирської області, які, провівши оцінку потреб дитини, мають надати свої пропозиції щодо забезпечення найкращих інтересів кожної дитини (всього більше 60 учасників). Дякуємо менеджерам проекту ДІ фонду Lumos та учасникам тренінгу за плідну роботу.

Громадською спілкою “Українська мережа за права дитини” спільно із Офіс Омбудсмана України, за підтримки UNICEF Ukraine з 18 по 20 лютого поточного року проведено 3-денний семінар-тренінг для 20 представників служб у справах дітей Житомирської області. На семінарі-тренінгу було детально опрацьовано ті проблемні питання, які виникали під час моніторингових візитів, вивчались методологічні та практичні аспекти роботи служб у справах дітей, опрацьовувались кейси. Акцент був зроблений саме на практичному застосуванні законодавчих актів, причинно-наслідкових зв’язках, які виникають у разі, коли незнання або невірне трактування норм законодавства саме фахівцями служби у справах дітей призводить до порушення прав дитини.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук разом з Міністром соціальної політики Юлією Соколовською 31 січня 2020 року відвідали дитячий будинок сімейного типу в с. Козіївка Коростишівського району. Будинок придбали в грудні минулого року для родини Ободзінських.

За словами Прем’єр-міністра, дитячі будинки сімейного типу — це приклад того, як має бути реформована інтернатна система. Сьогодні в Україні їх існує всього 1153 таких будинків. Завдання місцевої влади на 2020 рік – реалізувати урядову стратегію в цій сфері, і зробити так, щоб перші 10% дітей залишили інтернати та знайшли сім’ї. 

Наразі в області функціонує 41 дитячий будинок сімейного типу та 171 прийомна сім’я, в яких виховують 602 дитини. Минулого року в області створили 4 дитячих будинки сімейного типу у Любарському (2), Хорошівському районах та м. Житомирі, а також 9 прийомних сімей у Бердичівському (2), Житомирському, Коростишівському, Пулинському (2), Романівському, Ружинському районах, м. Житомирі.

19 грудня 2019 року перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко та т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук завітали до вихованців обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім».

Діти підготували святкову виставу, Володимир Федоренко привітав дітлахів із Днем Святого Миколая та подарував солодкі подарунки.

Шановні колеги!

Вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівника соціальної сфери!

Кожного дня вам доводиться зустрічатися з чужим болем, бідою, стикатися з різними аспектами життя людини.  Саме на вас покладена почесна і відповідальна місія – надавати допомогу, дарувати тепло, увагу, любов тим, хто цього найбільше потребує. 

Шановні працівники служб у справах дітей, через Ваші серця проходять нелегкі долі дітей.  І саме Ви допомагаєте їм долати життєві труднощі, додаєте їм віри і впевненості в завтрашньому дні. Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і далі служать дітям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту дитини.

Тож  від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, безмежного терпіння, натхнення і успіхів у роботі, невичерпного оптимізму та бажання творити добро. Хай у Вашому житті завжди будуть достаток і благополуччя, сімейний затишок і щастя, міцне кохання і віра в краще майбутнє!

Служба у справах дітей облдержадміністрації

Благодійний фонд «Надія Є» за підтримки служби у справах дітей та департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації,  спільно з благодійниками  О Г О Л О Ш У Є –

ОБЛАСНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ РОДИН

«УВАГА ДИТИНІ-УСПІХ КРАЇНІ»

У фестивалі братимуть  участь творчі родини, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).

З 4 по 6 червня 2019 р. у м. Житомирі на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, за організації служби у справах дітей облдержадміністрації, відбувся короткостроковий семінар для служб у справах дітей та спеціалістів з питань захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад Житомирської області. Під час роботи обговорено актуальні питання захисту прав та інтересів дітей.

Після проходження курсу навчання всі учасники семінару отримали відповідні посвідчення.

У календарі є багато прекрасних та важливих дат. Проте, без сумніву, є один день, що об’єднує усіх людей, незважаючи на їх віросповідання та національність.
Це – 1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Адже діти – це найдорожче і найцінніше, що є у нас, дорослих! Це наша радість, гордість, надія,наше майбутнє!
Напередотні свята, 29 травня у Житомирському академічному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги працівники служби у справах дітей облдержадміністрації влаштували для півтисячі дітей пільгових категорій, які приїхали з різних куточків Житомирської області, справжнє свято. У заході взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти загиблих Героїв Небесної Сотні, діти, батьки яких загинули, постраждали чи беруть безпосередню участь в антитерористичній операціїта/або операції Об’єднаних сил, діти, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
Гостей привітала т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук, яка порадила маленьким людям не поспішати дорослішати та насолоджуватися своїм дитинством, а також побажала гарного настрою та незабутніх вражень від свята. Далі почалась цікава та захоплююча “подорож з Драконом”. Актори показали дітлахам неймовірно цікаву виставу, яка викликала масу позитивних вражень та неймовірних емоцій.
Після вистави усіх маленьких гостей чекали солодкі подарунки та смачна піца.

24 травня 2019 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути відбулось засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства при Житомирській облдержадміністрації. В роботі взяли участь члени ради та запрошені гості – заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей та завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної педагогічної освіти» Ольга Голентовська.

Під час засідання на порядок денний винесено важливі питання, що стосуються різних сфер життя дітей області.

Про стан впровадження інклюзивного навчання в області доповіла начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Шевчук. У контексті вищезазначеного питання виступила завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної педагогічної освіти» Ольга Голентовська, яка розповіла про роль інклюзивно-ресурсних центрів в організації інклюзивного навчання.  

З доповіддю про роль громади в реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері захисту населення від інфекційних хвороб виступив експерт управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації за напрямом «Педіатрія» Богдан Данко.

Під час розгляду питання організації роботи з сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виступили з доповідями заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей, заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Добровінська та інспектор відділення ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області Інна Бондарчук.

Під час засідання розглянуто питання стану житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. В процесі обговорення вищезазначеної теми виступила начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Пастушенко, а також заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей . Остання доповіла про роботу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щодо вирішення питання захисту їх житлових прав.

Впродовж засідання кожне винесене до порядку денного питання обговорено членами Координаційної ради, в результаті чого винесено пропозиції до проекту рішення.

Підсумки роботи підвів голова Координаційної ради з питань охорони дитинства при облдержадміністрації Ярослав Лагута.

21 травня 2019 року в приміщенні Житомирської облдержадміністрації відбувся семінар з питання:” Діяльність органів опіки та піклування по захисту прав дітей”, в роботі якого взяли участь начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад області.

Користуючись нагодою, під час відкриття семінару, т.в.о.начальника обласної служби у справах дітей Наталія Пилипчук привітала іменинників – начальників служб у справах дітей Любарської та Радомишльської райдержадміністрацій, Тетяну Лило та Анастасію Зубленко. Від імені всього колективу побажала їм міцного здоров’я, гараздів у роботі, злагоди, невичерпної енергії та добра.

Впродовж роботи обговорювалось питання розвитку сімейних форм виховання на території області. Також розглянуто питання взаємодії служб у справах дітей області з центрами соціально-психологічної реабілітації дітей щодо здійснення соціального захисту дітей, вихованців закладів. В контексті висвітлення даного питання виступила директор центру соціально-психологічної реалізації дітей “Сонячний Дім” Валентина Сінько.

Т.в.о. начальника служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Наталія Пилипчук
Начальник служби у справах дітей Любарської райдержадміністрації
Тетяна Лило
Начальник служби у справах дітей Радомишльської райдержадміністрації
Анастасія Зубленко
Начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Людмила Пастушенко
Заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Алла Добровінська
Директор центру соціально-психологічної реабілітації дітей
“Сонячний Дім”
Валентина Сінько

Служба у справах дітей облдержадміністрації долучилася до святкування Дня вишиванки 16 травня 2019 року.


24 квітня 2019 року в приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера відбулася традиційна зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, випускниками загальноосвітніх навчальних закладів області 2018-2019 н.р.

У 2019 році отримують атестат про загальну середню освіту 171 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Більшість з них планує  продовжити навчання у  студентських аудиторіях, решта – отримати робітничі професії.

Привітати дітей на захід завітали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута та заступник голови обласної ради Максим Вілівчук.

Всі випускники під час заходу отримали матеріальну допомогу та солодкі подарунки, а після зустрічі були запрошені на святковий обід до закладу «Час поїсти».

Святковий концерт підготовлено силами студентів Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка.

Довідково. На обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад перебуває 2998 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В сімейних формах виховання проживає 91,96 % дітей зазначеної категорії, з них 2180 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває під опікою, піклуванням.

В регіоні діють 44 дитячих будинки сімейного типу та 182 прийомних сім’ї, в яких виховується 638 дітей.